Koučink nejen pro sportovce

Možnost spolupráce osobně i online | Místo: Praha | Tel. č.: 724 381 600

Mentální koučink sportovců


Kromě klasického koučinku se specializuji na maximalizaci sportovního výkonu.  Jako bývalý veslař a celoživotní sportovec totiž chápu, jaké myšlenky a emoce sportovce před i během výkonu napadají a jak těžké je přenést výkony z tréninku do závodu nebo zápasu.

Se sportovci tak kombinujeme prvky osobního koučink a sportovního mentoringu, pomocí kterého se společnými silami a pravidelným mentálním tréninkem snažíme maximálně využít jejich potenciál a najít zónu pro výkon. 

Na sebevědomí a sebepoznání pak postupně stavíme základy, využíváme různé techniky mentálního tréninku jako vizualizaci, pozitivní vnitřní dialog nebo prvky autogenních technik a nastavujeme dlouhodobé návyky a rutiny. Postupně pak rozvíjíme i další specifické mentální dovednosti jako koncentraci, práci se stresem či chybou nebo upevňujeme osobní leadership.  

Mými nejčastějšími klienty jsou dospělí profesionální sportovci, kteří to se svou kariérou myslí vážně, ale také nadějné "mladé pušky" z řad teenagerů, kteří řeší nastavení své hlavy a emoční úrovně, která jim leckdy nedovolí prodat to, co umí. 

Osobní mentální koučink 


Mentální koučink je metoda, při které s klienty nejdříve společně poznáváme, jací skutečně jsou. Poté už se bavíme o reálných cílech, kterých chtějí dosáhnout a dle toho se zaměřujeme na jednotlivá témata. Pojďme společně najít vaše skutečné já a změňme váš život! 

Mým hlavním cílem v roli mentálního kouče je, aby klient postupně sám dokázal identifikovat svůj problém, změnil své myšlení a vytvořil si tak nové efektivní návyky. Téměř nehraje roli, jestli naproti mě sedí manažerka, která nemůže vyjít se svými kolegy, sportovec, který není schopný podat maximální výkon "tady a teď" nebo někdo úplně jiný, kdo je dlouhou dobu sám a nemůže najít partnera, protože si škodí sebepoškozujícími myšlenkami. 

Každý klient je individualita, a tak k němu i přistupuji. Téměř vždy ale existuje blokátor, který musíme společně najít a postupně ho nahradit něčím novým a lepším. 

Jak to funguje


S klienty se nejdříve scházíme na nezávazné schůzce, na které se poznáme a řekneme si, jaké jsou představy o naší spolupráci. Už první setkání může být přitom průlomové, protože jenom definovat nahlas náš společný cíl, je někdy dost obtížné. Předtím, než se klienti rozhodnou, že se mnou skutečně chtějí spolupracovat, musí mě alespoň trochu poznat a zjistit, jak pracuji, jaké metody používám a jakou formu spolupráce bychom zvolili.

Každý můj klient je specifický, má své hodnoty, cíle a většinou i představu čeho chce ve finále dosáhnout. První schůzka probíhá vždy v neutrálním, klidném prostředí s maximální mírou soukromí, abychom se cítili dobře a mohli se v klidu soustředit na to důležité. Na nás.

Služba, kterou nabízím, je sestavená naprosto exkluzivně, individuálně a na míru s přihlédnutím k veškerým aspektům klientova života. Plán je pružný a záleží na tom, čeho opravdu chcete dosáhnout. 

Recenze


"Kuba je velice profesionální a přitom neskutečně přátelský kouč, trenér a mentor. Díky svému hlubokému vhledu do lidí dokáže přizpůsobit svůj přístup tak, aby motivace a efektivita byly co nejvyšší. Vřele doporučuji všem, kteří chtějí pochopit a vylepšit své tělo i mysl."

Anna
Nutriční terapeutka

Jakub je profesionál na svém místě. Jeho lidský a otevřený přístup pomáhá s postupným odstraňováním vnitřních bariér, ke změně postojů, ke zvyšování výkonnosti a sebevědomí. Každá lekce s ním přináší přiblížení se k vysněnému cíli.

Sam 
Florbalový brankář

Za pár setkání jsem dokázala udělat progres jak sama se sebou, tak na hřišti. Jsem moc ráda, že můžu s Jakubem pracovat a jeho přístup je zcela profesionální a zároveň zábavný tak, že se na každé setkání těším znovu. 

Zuzka
Basketbalistka

Pan Hrubeš je člověk na svém místě. Přestože koučovat mladší děti (13) je jistě obtížné, dcera si z každé hodiny přinese poznatek, který ji posouvá v jejím mentálním nastavení dál. Samozřejmě je to cesta a nic nejde najednou. Pokud ale hledáte poctivý, profesionální a přitom vlídný přístup, můžeme pana Hrubeše doporučit.

Patricie
Maminka profesionální tenistky

Jakuba jsem oslovil, aby mi pomohl s mentální přípravou na přeplavbu kanálu La Manche zhruba před rokem. Díky pravidelným sezením jsem se naučil, jak hlava pracuje a jak s tím i já můžu něco dělat. I díky tomuto se mi podařilo nejenom kanál úspěšně přeplavat, ale také si to užít. Oceňuji hlavně jeho přátelský přístup, a to, že jde vidět, že ho baví to, co dělá. 

Michal 
Plavec

Kuba je skvělý člověk. Pomohl mi začít o sobě premýšlet a vidět se v jiném světle. Abych byl upřímný, tak jsem byl ze začátku skeptický a nečekal jsem, že to bude mít až tak pozitivní účinek. Opak je pravdou. Člověk se cítí lépe, dokáže si více užívat života, také si uvědomí spousty věcí a změní mu to život. Pokud má člověk nějaký problém (a nemusí to nutně být problém ve fitness oblasti), tak je Kuba ten pravý, kdo vám může otevřít oči a pomoci vám s tím. Vřele Kubu doporučuji.

Tomáš 
Programátor
Zdroj: Google firmy 

Sledujte mě na Instagramu


Motorsport jsem znal hlavně z chvil, když jsme s mým tátou koukali na M. Schumachera 🚗,jak se v sobotním dopoledni prohání na obrazovce naší televize a drtí svojí konkurenci. Byl jsem spíš vždycky na…

Pokaždé když jsem začínal s nějakým pracovním projektem 🧠, byl jsem jako nahý v trní a bolelo to 🤕 Nejistota, obavy, strach, ze to nezvládnu.👻 Jediné, co mi zbývalo, bylo zatnout zuby, jít do toho,…

Tak jsme s Bobem vyrazili na Bundesligu Lipsko - Wolfsburg 🛑🟢a je to pořád trochu jinde než v ČR, co si budeme. Z každého kroku na stadionu je prostě cítit, že Lipsko je díky Red Bullu a Bundeslize…

Zatím asi moje nejlepší přednáška, rozhodně ta, u které jsem se cítil nejlíp. 🧙 V rámci DNE PSYCHICKÉHO ZDRAVÍ jsme se na gymnáziu @zatlanka pobavili, jak bojovat s úzkostmi, kde se berou a také jsme…

Napište mi

Naplánujme si naší první nezávaznou konzultační schůzku, abychom se lépe poznali a zjistili, co od případné spolupráce očekáváme.