Blog

NEGATIVNÍ NECHTĚNÉ MYŠLENKY A JAK S NIMI PRACOVAT NEJEN VE SPORTU

NEGATIVNÍ NECHTĚNÉ MYŠLENKY A JAK S NIMI PRACOVAT NEJEN VE SPORTU

Ať jsme psychicky odolní více či méně, občas nás přepadnout a je těžké se jich zbavit. Řeč je o nechtěných myšlenkách, které bychom nejradši neměli, ale jsou bohužel pevnou součástí našich životů. Taky už se vám stalo, že jste v noci před sportovní nebo pracovní výzvou nemohli usnout? Taky už se vám někdy stalo, že jste o sobě začali pochybovat? V tom případě jste tu správně a čtěte dál.

PRAKTICKÉ TIPY, JAK ZVLÁDAT SVŮJ TIME MANAGEMENT

PRAKTICKÉ TIPY, JAK ZVLÁDAT SVŮJ TIME MANAGEMENT

Umění ovládat čas a efektivně plánovat své povinnosti a radosti je základním parametrem osobního i pracovní štěstí. V článku najdete praktické a osvědčené tipy, jak pracovat se svým časem, plánovači nebo prioritami a jak se z toho všeho nezbláznit.

PROČ SPORTOVCI POTŘEBUJÍ SVÉHO KOUČE?

PROČ SPORTOVCI POTŘEBUJÍ SVÉHO KOUČE?

Každý sportovec, který to myslí vážně, by měl mít svého kouče. Kouč totiž pracuje se sportovcem hned v několika rovinách. V jakých? To už se dozvíte ve článku.

KONCENTRACE, KLÍČ K ÚSPĚCHU

KONCENTRACE, KLÍČ K ÚSPĚCHU

Umět se plně soustředit je klíčem k úspěchu u většiny činností, které děláme. A u sportu to platí dvojnásob. Abychom totiž odvedli kvalitní výkon, musíme být koncentrovaní na 100%. Abychom to dokázali, měli bychom znát techniky, kterými se do přítomné chvíle "tady a teď" vrátíme zpět. Více v článku.

JAK V SOBĚ NAJÍT MOTIVACI A EXISTUJE VŮBEC?

JAK V SOBĚ NAJÍT MOTIVACI A EXISTUJE VŮBEC?

Existuje motivace nebo je to pouhá chiméra? Následující článek pojednává o motivaci a jejím neodvratitelném prolínání s disciplínou, návyky a vůlí. Jako vždy, tak ani tentokrát nezůstane u teorie, ale v článku jsou uvedené praktické tipy, jak dojít k svému cíli a hlavně vydržet.

BUĎTE LÍDREM SAMI SOBĚ, PROSPĚJETE I DĚTEM

BUĎTE LÍDREM SAMI SOBĚ, PROSPĚJETE I DĚTEM

Českému sportu chybí lídři. Ve společnosti se o tom sice mluví, ale otázka zní, jestli se s tím také něco reálně dělá. Vše vychází od výchovy dětí a právě od lidí, kteří na ně primárně působí. Tedy od rodičů, učitelů nebo trenérů. Jak ale vychovávat z dětí lídry a je to vůbec v kontextu dnešní doby možné? Více v článku.

MAXIMALIZACE VÝKONU: ZAŽEŇ SRABÍKA!

MAXIMALIZACE VÝKONU: ZAŽEŇ SRABÍKA!

Ať už jste sportovec, manažer nebo maminka na mateřské dovolené, někdy prostě musíte podat výkon, na kterém vám záleží a z kterého jste nervózní. A právě v tuto chvíli přichází nejistota v podobě vnitřního hlasu, který většinou podkopává vaše sebevědomí. Ve článku se dočtete, jak pracovat se svým druhým já, jakými technikami zvládat stres a jak se nastavit na výkon.

MŮJ NÁVOD NA HUBNUTÍ

MŮJ NÁVOD NA HUBNUTÍ

Sám jsem se od dětství potýkal s vyšší váhou. Hledal jsem, zkoušel, až jsem časem objevil svůj systém, který mi skutečně funguje, držím si díky němu dlouhodobě postavu, která se mi líbí a navíc vše v souladu se zdravím, které je pro mě na prvním místě. V článku najdete rady, tipy a ověřené metody, které vám pomohou, abyste i vy s touhle změnou dokázali začít a dotáhli ji do konce.

MIKRO CVIČENÍ: 10 kg tuku za 5 minut denně

MIKRO CVIČENÍ: 10 kg tuku za 5 minut denně

Mikro cvičení šetří náš čas, jsou efektivní a pro mnohé lidi mohou být pomyslným jazýčkem na vahách, který je oddělí od tloušťky. Ve článku se dozvíte, co jsou tzv. Micro workouts, jak je zařadit do své denní rutiny a jaké aktivity vlastně použít, aby byl výsledek zaručený.

Sledujte mě na Instagramu


Zatím asi moje nejlepší přednáška, rozhodně ta, u které jsem se cítil nejlíp. 🧙 V rámci DNE PSYCHICKÉHO ZDRAVÍ jsme se na gymnáziu @zatlanka pobavili, jak bojovat s úzkostmi, kde se berou a také jsme…

Tenhle citát jsem měl roky na tapetě notebooku. 💻 Bylo to hlavně kvůli tomu, abych se nebál dělat věci, které mi nejsou příjemný. A že jich bylo, je a bude. 😱🧟 RISK je prostě věc, kterou MUSÍTE…

Jít příkladem! Když pracuješ se sportovci, musíš jit příkladem. A to jak hlavou 🧠 tak tělem 🏋️‍♀️! Kouč, který se o sebe nestará, je pro mě jako nepotetovaný tatér! ☦️ Když něco děláš, musíš tím žít!…

“Proč je důležité mít pozitivní vnitřní dialog ve sportu? 🌟 Není to jen o tom, co si myslíte, ale jak to ovlivňuje vaše výkony! Kladný přístup k sobě samým zvyšuje sebedůvěru, snižuje stres a přináší…