Blog

NEGATIVNÍ NECHTĚNÉ MYŠLENKY A JAK S NIMI PRACOVAT NEJEN VE SPORTU

NEGATIVNÍ NECHTĚNÉ MYŠLENKY A JAK S NIMI PRACOVAT NEJEN VE SPORTU

Ať jsme psychicky odolní více či méně, občas nás přepadnout a je těžké se jich zbavit. Řeč je o nechtěných myšlenkách, které bychom nejradši neměli, ale jsou bohužel pevnou součástí našich životů. Taky už se vám stalo, že jste v noci před sportovní nebo pracovní výzvou nemohli usnout? Taky už se vám někdy stalo, že jste o sobě začali pochybovat? V tom případě jste tu správně a čtěte dál.

PRAKTICKÉ TIPY, JAK ZVLÁDAT SVŮJ TIME MANAGEMENT

PRAKTICKÉ TIPY, JAK ZVLÁDAT SVŮJ TIME MANAGEMENT

Umění ovládat čas a efektivně plánovat své povinnosti a radosti je základním parametrem osobního i pracovní štěstí. V článku najdete praktické a osvědčené tipy, jak pracovat se svým časem, plánovači nebo prioritami a jak se z toho všeho nezbláznit.

PROČ SPORTOVCI POTŘEBUJÍ SVÉHO KOUČE?

PROČ SPORTOVCI POTŘEBUJÍ SVÉHO KOUČE?

Každý sportovec, který to myslí vážně, by měl mít svého kouče. Kouč totiž pracuje se sportovcem hned v několika rovinách. V jakých? To už se dozvíte ve článku.

KONCENTRACE, KLÍČ K ÚSPĚCHU

KONCENTRACE, KLÍČ K ÚSPĚCHU

Umět se plně soustředit je klíčem k úspěchu u většiny činností, které děláme. A u sportu to platí dvojnásob. Abychom totiž odvedli kvalitní výkon, musíme být koncentrovaní na 100%. Abychom to dokázali, měli bychom znát techniky, kterými se do přítomné chvíle "tady a teď" vrátíme zpět. Více v článku.

JAK V SOBĚ NAJÍT MOTIVACI A EXISTUJE VŮBEC?

JAK V SOBĚ NAJÍT MOTIVACI A EXISTUJE VŮBEC?

Existuje motivace nebo je to pouhá chiméra? Následující článek pojednává o motivaci a jejím neodvratitelném prolínání s disciplínou, návyky a vůlí. Jako vždy, tak ani tentokrát nezůstane u teorie, ale v článku jsou uvedené praktické tipy, jak dojít k svému cíli a hlavně vydržet.

BUĎTE LÍDREM SAMI SOBĚ, PROSPĚJETE I DĚTEM

BUĎTE LÍDREM SAMI SOBĚ, PROSPĚJETE I DĚTEM

Českému sportu chybí lídři. Ve společnosti se o tom sice mluví, ale otázka zní, jestli se s tím také něco reálně dělá. Vše vychází od výchovy dětí a právě od lidí, kteří na ně primárně působí. Tedy od rodičů, učitelů nebo trenérů. Jak ale vychovávat z dětí lídry a je to vůbec v kontextu dnešní doby možné? Více v článku.

MAXIMALIZACE VÝKONU: ZAŽEŇ SRABÍKA!

MAXIMALIZACE VÝKONU: ZAŽEŇ SRABÍKA!

Ať už jste sportovec, manažer nebo maminka na mateřské dovolené, někdy prostě musíte podat výkon, na kterém vám záleží a z kterého jste nervózní. A právě v tuto chvíli přichází nejistota v podobě vnitřního hlasu, který většinou podkopává vaše sebevědomí. Ve článku se dočtete, jak pracovat se svým druhým já, jakými technikami zvládat stres a jak se nastavit na výkon.

MŮJ NÁVOD NA HUBNUTÍ

MŮJ NÁVOD NA HUBNUTÍ

Sám jsem se od dětství potýkal s vyšší váhou. Hledal jsem, zkoušel, až jsem časem objevil svůj systém, který mi skutečně funguje, držím si díky němu dlouhodobě postavu, která se mi líbí a navíc vše v souladu se zdravím, které je pro mě na prvním místě. V článku najdete rady, tipy a ověřené metody, které vám pomohou, abyste i vy s touhle změnou dokázali začít a dotáhli ji do konce.

MIKRO CVIČENÍ: 10 kg tuku za 5 minut denně

MIKRO CVIČENÍ: 10 kg tuku za 5 minut denně

Mikro cvičení šetří náš čas, jsou efektivní a pro mnohé lidi mohou být pomyslným jazýčkem na vahách, který je oddělí od tloušťky. Ve článku se dozvíte, co jsou tzv. Micro workouts, jak je zařadit do své denní rutiny a jaké aktivity vlastně použít, aby byl výsledek zaručený.

Sledujte mě na Instagramu


Když mě oslovili PARAPLAVCI, jestli bych pro ně nechtěl udělat přednášku a zahájit tak dlouhodobou spolupráci, neváhal jsem ani minutu. Zaprvé to jsou profi sportovci, kteří se za měsíc a půl utkají…

Vybrat 10 fotek z Madeiry🇵🇹, tak to byl celkem oříšek. I když jsme se nekoupali ani jednou, protože se počasí neustále měnilo a v jednu chvíli pralo sluníčko a v druhou už foukal vítr a pršelo ☀️⚡️🌧️,…

Nikdy nevíme, jak situace, kterou vnímáme v dané chvíli jako katastrofu, může mít nakonec naprosto opačný dopad na náš život.🤞🔥 A to samé platí i ve světě sportu. Správně přijmutý, i když v tu chvíli…

Motorsport jsem znal hlavně z chvil, když jsme s mým tátou koukali na M. Schumachera 🚗,jak se v sobotním dopoledni prohání na obrazovce naší televize a drtí svojí konkurenci. Byl jsem spíš vždycky na…